Hladký čaroval, Ipswich je blízko senzaci. V Coventry vyhrál a k postupu mu v závěrečném kole stačí remíza

Ipswich Town je jednou nohou v Premier League. Klíčové utkání na půdě Coventry City zvládl za tři body a v závěrečném kole ročníku mu na domácím stadionu stačí proti Huddersfieldu jediný bod.  Klíčovým zákrokem podržel ve zmíněném duelu Ipswich jeho český gólman Václav Hladký.

Zatímco Leicester si již užívá oslavy, o druhé místo zaručující přímý postup do Premier League se bude bojovat až do posledního kola. Obrovskou výhodu ale po dnešní dohrávce 44. kola získal Ipswich Town, který na hřišti Coventry vydoloval všechny tři body.

Skóre už v 8. minutě svou sedmou brankou v letošní edici Championship otevřel velšský útočník Kieffer Moore, po hodině hry dal ale Coventry a také Leedsu naději Haji Wright, jenž si svým šestnáctým zásahem vylepšil své dosavadní kariérní maximum.

Hladkého čeká zápas sezony. Pro postup uděláme vše, burcuje kouč Ipswiche McKenna

Hosté ale reagovali poměrně rychle, o pět minut později propálil gólmana Collinse se štěstím obránce Burgess a zařídil Ipswichi nesmírně cenné tři body. Václav Hladký si při vítězství 1:2 připsal dva zákroky. Po jednom z nich řičel komentátor nadšením. Nejprve měl brankář kliku, protože se míč odrazil opakovaně od bránících hráčů a ti tak zabránili v jeho cestě do sítě. Během pokračujícího závaru pak Hladký parádním zákrokem vytěsnil míč na břevno. "Zázračný zákrok," znělo v komentářích.

Před posledním kolem má Ipswich na druhé pozici náskok tří bodů na třetí Leeds United. V neděli tak tomuto týmu bude proti Huddersfieldu stačit jediný bod. To Leeds musí bezpodmínečně Southampton na svém hřišti porazit a doufat v zaváhání jasného favorita.